תחומי התמחות

פרויקטים יזמיים

בפרויקט יזמי, מטרתנו היא לתכנן פרויקט אשר יעמוד בדרישות וברצון היזם.

אל כל אלה נוסיף יצירתיות תכנונית ועיצובית, לקבלת פרויקט אדריכלי מרשים ואטרקטיבי, שיענה גם לדרישות של הקליינט הסופי, דהיינו הרוכש, מבחינת שימוש ועיצוב.

לשיטתנו, פרויקט מתוכנן היטב שווה יותר.

 

תהליך התכנון יתחיל בלמידה מקיפה של נתוני השטח, זכויות הבניה, ייעודי המגרש וכל התב"עות הרלוונטיות.

יחד עם היזם, נחליט אם הקו התכנוני יהיה בהתאם לנתוני המגרש, או האם נשאף ליותר ע"י שינוי תב"ע.

בהתאם לכך תגובש פרוגרמה ויחל התכנון.

 

אנו שמים דגש על עמידה בלוחות זמנים ועמידה ביעדיו העסקיים של הלקוח.

 

עבודתנו כוללת את כל שלבי התכנון, עבודה מול רשויות עד לקבלת ההיתר, עיצוב פנים לפי דרישת היזם, תיאום יועצים ועם מנהלי העבודה ופיקוח. כל זה עד לסיום הביצוע.

בתים פרטיים

תכנון בית פרטי הינו הזדמנות בה אדם יכול לבטא את עצמו בסביבה הפיסית היומיומית שלו.

הבית צריך לענות על הצרכים של כל בני הבית, ועליהם לצקת את החוויה וההנאה מהשימוש בו, בכל שעות היום והלילה, בתוך הבית ומחוצה לו – ובכל החושים.

 

על כן, בתכנון בית פרטי הדגש העיקרי הוא הלקוח – צרכיו, אופיו וחלומותיו.

אנחנו לומדים להכיר את הלקוח, לבנות בשיתוף איתו פרוגרמה לבית, להבין מה חשוב לו, איזה סוג עיצוב הוא אוהב, מה הרושם שהוא רוצה ליצור – כלפי עצמו וכלפי הסביבה, וגם את המסגרת התקציבית שלו.

עם נתונים אלו אנו ניגשים לתכנון, ומוסיפים להם  את האיכות העיצובית שתעצים את כל חוויית השימוש.

 

מעורבות הלקוח בתכנון היא בהתאם לרצונותיו וליכולתו.

אנו שמים דגש בהסברת התכניות והתוצאות שיתקבלו, על מנת שהלקוח יבין את התוצאה שתתקבל ויאהב אותה.

 

עבודתנו כוללת את כל שלבי התכנון החל משלב הפרוגרמה ועד לתכניות מפורטות לביצוע, עבודה מול רשויות עד לקבלת ההיתר, תיאום עם היועצים הנדרשים, תיאום ופיקוח עם הקבלנים המבצעים ועיצוב פנים לפי דרישת הלקוח. כל זה עד לסיום הביצוע.

תוכניות בנין עיר

כמו בכל תכנון אדריכלי, גם בתכנון תב"ע מטרתנו לקבל את התוצר הרצוי ללקוח במינימום זמן.

גם בקנה מידה של תב"ע נתייחס לחוויית המשתמש – תכנון נכון ועיצוב שיעצים את החוויה וההנאה ממנו (בתב"עות הכוללות תכנון מפורט).

 

עם התחלת העבודה, נבנה את הפרוגרמה בשיתוף הלקוח: בחירת סוג התב"ע מול עלות-תועלת מבחינת לו"ז והשלכות כלכליות, סוגי תיאומים עם רשויות שידרשו בהתאם לייעודים, התייחסות להתנגדויות וכיו"ב.

כל זאת על מנת שהתב"ע תאושר.

 

משרדינו מתמחה בתב"עות בסדרי גודל שונים – החל מתב"ע נקודתית למגרש ועד לתכנון שכונה. החל מתב"ע בסמכות ועדה מקומית ועד לתב"ע בסמכות ועדה מחוזית והועדה הארצית.

 

במסגרת עבודתנו אנחנו משמשים כראש צוות התכנון, כולל תיאום עבודת היועצים. אנו עובדים מול הרשויות השונות, עיריות ומועצות ומשרדי ממשלה.
יציבות משרדינו לאורך שנים והיכרותנו את התהליך ומורכבותו מאפשרת לנו ללוות את התכנון מראשיתו ועד למתן תוקף לתב"ע.

מבני ציבור

הנאה של הציבור הרחב, לו צרכים וטעמים שונים, ממבנה שתכננו, הינה מבחינתנו ייעוד.

האתגר בתכנון מבנה ציבור הינו עמידה במגבלות תקציב ופרוגרמה, ועם זאת יצירת פרויקט אדריכלי ייצוגי שיספק חוויית שימוש לקהל הרב שישתמש בו לאורך שנים – עובדיו ואורחיו, מבוגרים וילדים.

 

על אף ניסיוננו הרב, התייחסותנו לכל פרויקט הינה כאילו הוא הפרויקט הראשון.

עם קבלת פרוגרמה, אנו לומדים את נתוני האתר וסביבתו,  את דרישות החוק והרשויות השונות וכן את מגוון המוצרים הרלוונטיים הקיימים בשוק.

אנו מתייעצים עם אנשי חינוך ותרבות ובעלי ניסיון בתחום, מהרשות המקומית ובכלל, לקבלת משוב מניסיונם.

 

אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הרשות המקומית ו/או החברה הכלכלית, עד לקבלת מבנה שיעמוד בפרוגרמה, בתקציב ובלוח הזמנים שהוגדרו לו עם תחילת העבודה.

 

עבודתנו כוללת את כל שלבי התכנון, עבודה מול רשויות עד לקבלת ההיתר, עיצוב פנים , תיאום עם מנהלי הפרויקט והיועצים ופיקוח. כל זה עד לסיום הביצוע.

© 2017 ברלב אדריכלים בע"מ                                                                                   Proudly created with Wix.com